info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Daily Sunscreen Cream SPF 50 Tinted

Çmimi:2,890.00 L 2,312.00 L -20%

Krem me ngjyrë që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor
Lëkurë normale dhe e thatë
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Formulim kremoz me efekt të dyfishtë:
– ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA, UVB dhe IR;
– ka një nuancë të lehtë, e cila mundëson mbulim të parregullsive të lëkurës dhe u ofron një pamje uniforme.

Kremi normalizon njollat e errëta të krijuara nga dielli, përshpejton shërimin e shenjave dhe parregullsive të lëkurës.
Në sajë të acidit hialuronik dhe vitaminës E, hidraton plotësisht lëkurën dhe i rikthen asaj elasticitetin e humbur.
Fosfolipidet, e pranishme në formulim, pengojnë humbjen e ujit nga lëkura dhe parandalojnë dukurinë e fotoplakjes.

Formulim i lehtë, plotësisht i absorbueshëm nga lëkura i përshtatshëm për përdorim të përditshëm.
Ideal për lëkurë të ndjeshme, normale dhe të thatë.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenik.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet kremi në të gjithë fytyrën dhe qafën rreth 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Pcm And Nitro Musk Compounds Free Aqua (Water), Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triheptanoin, Ethylhexyl Triazone, Tricaprylin, Methylene Bis Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-20 Acid PEG-8 Ester, Glycerin, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Distarch Phosphate, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone, Butylene Glycol, Silica, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Lecithin, Polysorbate -20, Sorbitan Laurate, Propylene Glycol Stearate, Propylene Glycol Laurate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Parfum (Fragrance), Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Limonene, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.