info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Bariésun Spray SPF 30

Çmimi:3,000.00 L 2,400.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse ndaj diellit me teksturë fluide. Përshtatur për fytyrën dhe trupin.
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë , fluidi në format spraj ​​siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UV .
Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme.
Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.

Mbron nga rrezatimi UV
Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.

Parandalon tharjen e lëkurës
Formulim i plotësuar me Aquaspongins dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

Përmban parfum.
Testuar dermatologjikisht.
Jo-komedogjenik.

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.
Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.
Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

AQUA (WATER, UAE) – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYLTRIAZONE – ISODECYL NEOPENTANOATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – DIMETHICONE – DECYL GLUCOSIDE – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – C20-22 ALCOHOLS – GLUCOSE – CHLORPHENESIN – PERFUME (FRAGRANCE) – XANTHAN GUM – HYDROGENATED POLYDECENE – O-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – ASCIDEBYCOLATE – PROXYLENE – PROXYC70770 – TIRXYLENE – PROXYCOLATE 75 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.