info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Cleria Eye Perfection Cream

Çmimi:3,200.00 L 2,560.00 L -20%

Krem për zonën rreth syve, veprues ndaj rrudhave, rrathëve të zinj dhe qeseve poshtë syve.
15 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Krem i fuqishëm për zonën delikate rreth syve, që ndihmon në zbehjen e rrathëve të zinj,duke nxitur prodhimin e kolagjenit dhe të elastinës.

Me përbërësit e mëposhtëm në përmbajtje:
Acidi hialuronik me peshë të ndryshme molekulare, lehtësisht i absorbueshëm, përmirëson strukturën e brendshme të lëkurës dhe nxit prodhimin e elastinës.
Polisakaridet fitaluronate, me veti hidratuese dhe anti-plakje, ndihmojnë në zbutjen e papërsosmërive të lëkurës.
Vaji i mastikut – i pasur me përbërës aktivë të përqendruar – ndihmon në ngadalësimin e proçesit të plakjes së qelizave të lëkurës dhe rrit dendësinë dhe elasticitetin e lëkurës deri në 23% pas 28 ditësh përdorimi.
Beautifeye – një kombinim i akacisë së Kostandinopojës dhe barit të Shën Palit – ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së rrathëve të zinj dhe rrudhave rreth zonës së syve.
Eyeliss – një kombinim i flavonoidit dhe dy peptideve – përmirëson pamjen e syve të lodhur.

Testuar oftalmologjikisht dhe dermatologjikisht.

Aplikojeni kremin në mëngjes dhe në darkë në zonën rreth syve dhe masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore.

AQUA, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, OLUS OIL, CETEARYL ISONONANOATE, HYDROGENATED ETHYLHEXYL OLIVATE, OLIVE GLYCERIDES, BEHENYL ALCOHOL, PANTHENOL, STEARIC ACID, SODIUM POLYACRYLATE STARCH, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BORON NITRIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCINE SOJA OIL, BENZYL ALCOHOL, ALBIZIA JULIBRISSIN BARK EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, SYNTHETIC SAPPHIRE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, HYDROGENATED OLIVE OIL UNSAPONIFIABLES, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, GLYCERYL OLEATE, DICAPRYLYL CARBONATE, MICA, CAPRYLYL GLYCOL, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CAMELINA SATIVA SEED OIL, STEARETH-20, DEHYDROACETIC ACID, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, PISTACIA LENTISCUS GUM, CERATONIA SILIQUA GUM, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, TIN OXIDE, POLYSORBATE 20, DIPEPTIDE-2, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DARUTOSIDE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.