info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Gonadosan Fertilovit M Plus

Çmimi:11,999.70 L

Suplement fertiliteti për meshkuj
Kuti x 90 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Action

Suitable For

Lactose Gluten

,

Fertilovit M Plus është një suplemet me qëllime mjekësore i përdorur për problemet e fertilitetit te meshkujt.
Ndotja, çrregullimet hormonale, dieta e varfër ushqimore, duhani, alkooli ndikojnë negativisht në sasinë dhe cilësinë e spermës.
Ky suplement synon të zgjidhë këto probleme në sajë të kombinimit të substancave antioksiduese, aminoacideve dhe mineraleve ku përmendim:
-vitamina C dhe E, në sajë të vetive antioksiduese mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ;
-zink, që mban nivele normale të testosteronit në gjak;
-selen, i nevojshëm për proçesin e spermatogjenezës;
-argininë, e nevojshme për sintezën e protaminave që marrin pjesë në spermatogjenezë.
Nuk përmban laktozë.
Nuk përmban xhelatinë.
Nuk përmban gluten.
I testuar klinikisht.
Nuk rekomandohet të tejkalohen dozat ditore të lejuara.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në mëngjes dhe 1 në darkë pas ushqimit, e shoqëruar me një gotë me ujë.

L-carnitine-L-tartrate, L-citrulline (20,1 %), glazing agent hydroxypropylmethylcellulose (capsule), D-alpha-tocopheryl succinate,
L-ascorbic acid, bulking agent rice flour, anti-caking agent
magnesium salts of fatty acids, N-acetyl-L-cysteine, L-glutathione
(reduced), zinc oxide, coenzyme Q10, anti-caking agent silicon
dioxide, lycopene, pteroylmonoglutamic acid, sodium selenite,
coloring agent titanium dioxide (capsule), coloring agent ammonia
caramel (capsule).