info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Perfectil Plus Hair Extra Support

Çmimi:3,900.00 L 3,510.00 L -10%

Suplement për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm
60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Perfectil Plus është formuluar specifikisht për meshkuj dhe femra që duan të kenë një lëkurë të shëndetshme, thonj të fortë por mbi të gjitha flokë të shëndetshëm.
Ndër elementët kryesorë përmendim biotinën, selenin dhe zinkun të cilët kontribuojnë në forcimin e flokëve.
Bakri është i rëndësishëm për ruajtjen e ngjyrës së flokëve, kurse vitamina C merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i domosdoshëm për pasjen e një lëkurë të shëndetshme.
Formulimi përmban dhe aminoacide, kolagjen detar, inositol dhe ekstrakte të farave të rrushit.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % NRV*
Marine Collagen 200 mg —
Horsetail Botanical Extract 200 mg —
Grape Seed Extract 10 mg —
L-Cystine 100 mg —
Inositol 200 mg —
L-Methionine 50 mg —
Co-Q10 5 mg —
Citrus Bioflavonoids 15 mg —
Betacarotene 2 mg —
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Magnesium 75 mg 20
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2mg 100
Selenium 165 µg 300
Chromium 40 µg 100
Iodine 200 µg 133

Calcium Carbonate & Microcrystalline Cellulose, Inositol, Horsetail Extract (Equisetum Extract, Silicon Dioxide, Maltodextrin), Marine Collagen (from Fish), Magnesium Hydroxide (Carrier: Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, L-Cystine, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Purified Talc, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Methionine, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid [Carrier: Dicalcium Phosphate Dihydrate]), Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Potassium Iodide (Carriers: Dicalcium Phosphate Anhydrous & Hydroxypropylcellulose), Niacin (as Nicotinamide), Zinc Oxide, Biotin (Carrier: Dicalcium Phosphate Dihydrate), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Grape Seed Extract, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Riboflavin, Sodium Selenite Triturate (Carrier: Microcrystalline Cellulose), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Copper Sulphate, Chromium Chloride.