info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Liquid Vitamin D3

Çmimi:1,470.00 L 1,323.00 L -10%

Vitaminë D3 me pika
59ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

59ml

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina D3 është një vitaminë e tretshme në yndyrna, e njohur për një sërë funksionesh të rëndësishme në organizëm.
Ajo:
-rrit përthithjen e kalçiumit, magnezit, fosfateve dhe zinkut të nevojshëm për kockat;
-ndikon pozitivisht në rritjen e imunitetit.

Now ofron një suplement të vitaminës D3 në formë solucioni oral (400UI/1pikë), që mund të përdoret si për fëmijë ashtu dhe për të rritur.

Pa misër.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
Pa sojë.
I përshtatshëm me dietën Kosher dhe Halal.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Tek fëmijët nën 4 vjeç mund të përdoret vetëm nëse rekomandohet nga mjeku.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar, nëse ka ndryshim në ngjyrë, aromë ose nëse ka krijuar precipitat.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Tek fëmijët rekomandohen 4 pika në ditë, kurse te të rriturit mund të merren dhe 20 pika.
Pikat hidhen direkt në gojë ose mund të treten në pak ujë ose në ndonjë lëng tjetër.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Serving Size: 4 Drops (approx. 0.112 mL)
Servings Per Container: about 527
Amount per Serving % Daily Value
Vitamin D3
(as Cholecalciferol) (from Lanolin) 10 mcg (400 IU) 50%
Other Ingredients: MCT Oil (medium chain triglycerides). MCT Oil from coconut/palm kernel oil.