info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Fenugreek 500 mg

Çmimi:1,350.00 L 1,215.00 L -10%

Suplement me përmbajtje ekstraktet e bimës fenugreek
100 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

100 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Fenugreek është një nga bimët më të vjetra të përdorura në mjekësinë e lashtë Greke, Egjiptiane dhe Kineze.

Fenugreek përdoret për probleme me sistemin tretës (humbje e oreksit, konstipacion, gastrit), tek personat me diabet, gjatë menstruacioneve që shoqërohen me dhimbje, gjatë menopauzës, në sindromin e ovarit policistik, në artrit dhe tek personat obezë.
Përdorimi i tij ka një ndikim pozitiv tek personat që vuajnë nga ateroskleroza dhe presioni lartë i gjakut.
Gratë që ushqjejnë me gji përdorin suplemente me bazë fenugreek, për të shtuar qumështin e gjirit.

Pa sojë.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
Pa misër.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa arra.
Pa maja.
Pa grurë.
I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 kapsula, 1 deri në 3 herë në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 2 Veg Capsules
Servings Per Container: 50
Amount per Serving % Daily Value
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Total Carbohydrate <1 g <1%* Organic Fenugreek (Trigonella foenum-graecum) (Seed) 1 g (1,000 mg) † Other Ingredients: Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source), Magnesium Stearate (vegetable source) and Silicon Dioxide.