info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Lait Enfant SPF 50+

Çmimi:3,600.00 L 3,060.00 L -15%

Qumësht mbrojtës ndaj diellit për fëmijë SPF 50
300 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Qumësht, i formuluar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën e fëmijëve nga rrezatimi diellor.
Absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe është rezistent ndaj ujit.
Në sajë të kompleksit Mexoryl dhe mineraleve që përmban ofron mbrojtje ndaj rrezatimit UVA dhe atij UVB.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene dhe pa parfum.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.
Riaplikohet disa herë në ditë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.

Përbërësit

AQUA / WATER –
PROPYLENE GLYCOL –
GLYCERIN – DIISOPROPYL
SEBACATE – ETHYLHEXYL
SALICYLATE – ALCOHOL DENAT.
– BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – OCTOCRYLENE – ISOHEXADECANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – STEARIC ACID – TRIETHANOLAMINE – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – SYNTHETIC WAX – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – CAPRYLYL GLYCOL – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – GLYCERYL STEARATE – PALMITIC ACID – PEG-100 STEARATE – PHENOXYETHANOL – SILICA [NANO] / SILICA – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – TOCOPHEROL – XANTHAN GUM