info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Skincode Prestige Skin Renaissance Ampoule Treatment

Çmimi:23,500.00 L 18,800.00 L -20%

Trajtim anti-rrudhë, rigjenerues për lëkurën
2 flakonë x 15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

2 x 15 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Përshkrimi

Llastojeni lëkurën tuaj me produktin më inovativ, më prestigjoz, më të përqëndruar të formuluar nga laboratoret Skincode.
Trajtim intensiv 4 javor për rigjenerimin e lëkurës tuaj:
– hidraton;
– rigjeneron;
– ristrukturon;
– pakëson rrudhat;
– rinon lëkurën.

Dy ampula me përbërës aktivë superiorë, në përqëndrime të larta kombinohen në një trajtim të vetëm anti-age.

Ampula e ditës
Kombinon acidin hialuronik multimolekular me kompleksin ekskluziv ACR, ekstraktin e malakitit me efekt antioksidues dhe prebiotikë mbrojtës.
Hidraton lëkurën, riparon dhe rigjeneron barrierën mbrojtëse të saj me qëllim që të ruhet hidratimi dhe të pengohet humbja e ujit.

Ampula e natës
Përmban vitaminën C (antioksiduese), Bakuchiolin (stimulues i kolagjenit me veti të ngjashme me retinolin), Kakadu Plum (shton shkëlqimin e lëkurës) dhe kompleksin ACR (ka target rrudhat dhe njollat).

Prestige Skin Renaissance Ampoules është një trajtim 30 ditor që synon të rigjenerojë lëkurën tuaj.
Ciklet 30 ditore mund të përsëriten sa herë të dëshironi.

Lëkura juaj do rilindë ditë pas dite.

Formulim 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore.
Pa Parabenë.
Pa alergenë.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Përdorni ampulën e ditës në mëngjes dhe atë të natës para se të shtriheni për të fjetur.
Lajeni fytyrën, vendosni tonikun dhe më pas aplikoni ampulat Prestige.
Hidhni 3-4 pika dhe masazhojeni në mënyrë të njëtrajtshme në fytyrë dhe qafë.
Mund të përdoret i vetëm ose së bashku me Prestige Cashmere Cream.

Përbërësit

INCI DAY AMPOULE*: INGREDIENTS : AQUA (WATER), GLYCERIN, PROPANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, MALACHITE EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, BIOSACCHARIDE GUM-1, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, LECITHIN, SOY ISOFLAVONES, DIISOSTEARYL MALATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM CITRATE, MALTODEXTRIN, GELLAN GUM, CALCIUM CHLORIDE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYSORBATE 80, ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE).

INCI NIGHT AMPOULE*: AQUA (WATER), ASCORBYL TETRAISOPALMITATE, GLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, C14-22 ALCOHOLS, C15-19 ALKANE, BAKUCHIOL, SQUALANE, TERMINALIA FERDINANDIANA FRUIT EXTRACT, SOY ISOFLAVONES, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, POLYSORBATE 80, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, SCLEROTIUM GUM, PULLULAN, POLYSORBATE 60, GLUCOSE, SORBITAN ISOSTEARATE, SILICA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LECITHIN, ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping