info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Xerolact Atopic Intensive Balm

Çmimi:2,840.00 L 2,130.00 L -25%

Balsam ushqyes për lëkurë të thatë dhe atopike
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

Specific For

,

Përshkrimi

Formulim që indikohet të përdoret në rastet e dermatitit atopik. Për të rritur, fëmijë dhe foshnja.
Përmban:
– omega 3 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis dhe vitamina F) që i jep veti zbutëse;
– omega 6 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit) që i jep veti rigjeneruese;
– omega 7 (që vjen nga vaji i bimës sea buckthorn) me veti rigjeneruese,
-omega 9 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, vaji jojoba, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit) që ka veti të mbrojë qelizat nga faktorët dëmtues;
-niacinamid që ndihmon në rigjenerimin e epidermës;
-acid hialuronik me veti ushqyese,
-pantenol me veti zbutëse dhe ushqyese;
-alfa glukan oligosaharide që kanë veti të balancojnë florën mikrobike.
Kombinimi i të gjithë përbërësve i bën të mundur që të qetësohen irritimet, të rigjenerohet lëkura dhe të rifitoje hidratimin dhe gjendjen e komfortit.
Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen e pediatrëve.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Delikat me lëkurën.
Pa parabene, pa parfum, pa alkool.
Pa SLES dhe SLE (sodium lauril sulfat).
Pa ngjyrues dhe pa derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet dy ose më shumë herë në ditë në rastet e dermatitit ose ekzemës.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Paraffinum
Liquidum (Mineral Oil) ● Glycerin ● Passiflora incarnata Seed Oil ● Glyceryl Stearate ● PEG-100 Stearate ● Squalane ● Butyrospermum parkii (Shea) Butter ● Alpha-Glucan Oligosaccharide ● Behenyl Alcohol ● Cyclopentasiloxane ● Dimethicone ● Plukenetia volubilis Seed Oil ● Olea europaea (Olive) Fruit Oil ● Cetyl Alcohol ● Panthenol ● Tocopheryl Acetate ● Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ● Allantoin ● Hippophae rhamnoides Extract ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Lecithin ● Xanthan Gum ● PEG-8 ● Polysorbate 60 ● Tocopherol ● Sorbitan Isostearate ● Ascorbyl Palmitate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid ● Chlorphenesin ● o-Cymen-5-ol ● Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping