info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Phyto Phytokeratine Repairing Care Mask

Çmimi:2,770.00 L 2,493.00 L -10%

Maskë riparuese për flokë të dobët dhe të dëmtuar

150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

, ,

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Kjo maskë kremoze ​​e pasur me ekstrakte të keratinës me origjinë bimore dheceramide të orizit ndihmon për të rindërtuar intensivisht strukturën e flokëve.

Dëmtimet në fibrat e flokëve mbushen, hidratimi plotësohet dhe luspat e flokëve zbuten në mënyrë ideale. Riparon flokët thellë, duke i bërë më rezistente, elastikë dhe të butë si mëndafsh.

 

Keratina  botanike : Një kompleks origjinal, i bërë nga proteina bimore të Quinoa-s, Lupine dhe Bizele, me veti hidratuese, zbutëse, antioksiduese dhe riparuese të flokëve. Ka një profil aminoacidesh të ngjashëm me keratinën fiziologjike dhe riprodhon në mënyrë efikase vetitë e saj.

Ceramidet e orizit: riparojnë dëmtimet dhe ushqejnë fibrat e flokëve.

 

Produkt vegan.  Pa sulfate, pa parabene, pa silikon, pa gluten.

 

 

Përdorimi

Aplikohet maska në fundet dhe gjatësinë e flokut, pas çdo larjeje me shampo.

Për trajtim të shpejtë, të lihet 1-2 min e më pas të shpëlahet me ujë.

Për trajtim intensiv të lihet 5-7 min, në varësi të trashësisë së flokut e më pas të shpëlahet.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau*, Cetearyl Alcohol*, Behentrimonium Chloride*, Parfum/Fragrance, Polyquaternium-37, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Phenoxyethanol Chlorphenesin Tetrasodium EDTA, Hydrolyzed Lupine Protein*, Hydrolyzed Quinoa*, Hydrolyzed PEA Protein*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Viola Tricolor Extract*, Citric Acid*, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Potassium Sorbate, Hydroxypropyltrimonium* Honey, Silica Dimethyl Silylate, Ethylhexylglycerin, Atelocollagen*, Chitosan*, Sphingolipids*, Cyclodextrin*, Dextrin*, 1060D.