info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Noreva Sebodiane DS Micro-Emulsion

Çmimi:2,000.00 L 1,700.00 L -15%

Mikro-emulsion me veti zbutëse dhe qetësuese kundër skuamave të krijuara në lëkurë i përshtatur për të gjithë familjen
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 ml

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

, ,

Suitable For

, ,

Specific For

, ,

Përshkrimi

Zbutës për lëkurën e ndjeshme të bebit dhe të gjithë familjes me një teksturë të lehtë, të përthithshme dhe jo të yndyrshme.

Efikasitet i provuar në rastet e dermatiteve, lëkurave eritematoze, skalpit të irrituar dhe me zbokth apo dhe krustave të qumështit që krijohen në skalpin e bebeve.

Falë përbërjes unike ka efekt hidratues, qetësues, aniinflamator, kontrollon prodhimin e sebumit ndërsa rivendos filmin hidrolipik të lëkurës.

Pa parabenë, jo komedogjenik.

Përdorimi

Të aplikohet çdo ditë për një javë dhe më pas çdo dy ditë deri në qetësimin dhe pastrimin e plotë të lëkurës.

Përbërësit

AQUA (WATER), NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL PROPIONATE, GLYCERIN, PPG-15 STEARYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERETH-26, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PTFE, POLYQUATERNIUM-7, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LECITHIN, CETYL DIMETHICONE, DIMETHICONOL, PHYTOSPHINGOSINE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPROPYL ETHER, PHENYL PROPANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, BHT.