info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Refine Oil Control Gel

Çmimi:4,100.00 L

Xhel matifikues për fytyrë të yndyrshme me tendencë akneike.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata Oil Control Gel është një xhel i lehtë anti-rrudhë, që redukton yndyrën e tepërt në lëkurë duke e lënë të butë dhe pa ndriçim.
Minimizon madhësinë e poreve dhe kontrollon shkëlqimin në lëkurë të yndyrshme dhe me tendencë akneike.

Glukonolaktoni, një polihidroksi acid (PHA) ndihmon për të eksfoliuar butësisht sipërfaqen e lëkurës, ndërsa acidi mandelik, një alpha hidroksi acid (AHA) kontrollon yndyrën e tepërt të lëkurës dhe ka veti antibakteriale.
Vitaminat H, B3 dhe B6 zbusin lëkurën.

Ky produkt nuk është i përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme ose të prirura nga rosacea.

Pa aromë.
Pa paraben.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë të pastruar paraprakisht dhe masazhojeni deri në përthithje të plotë.
Më pas aplikoni produkte të tjera.

Kujdes: Ky produkt përmban alfa hidroksiacide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli

Përbërësit

Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Gluconolactone, Mandelic Acid, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polysorbate 20, Sodium Chloride, Silica Silylate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Ammonium Hydroxide.