info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Defend Sheer Physical Protection

Çmimi:4,800.00 L

Hidratues për lëkurë të yndyrshme, mikse dhe me tendencë akneike.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , , ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Hidratues dite me teksturë të lehtë, i cili zvogëlon shenjat e plakjes dhe siguron mbrojtje nga rrezet e diellit UVA/UVB.
Redukton yndyrën dhe eksfoljon butë lëkurën, duke nxitur rigjenerimin qelizor dhe zvogëlimin e njollave të errëta të formuara nga mosha apo nga aknet.

Përmban NeoGlucosaminë të patentuar dhe të testuar klinikisht, e cila përmirëson volumin dhe teksturën, duke zbutur rrudhat nga brenda jashtë.
Mbron lëkurën nga dëmtimet dhe redukton yndyrën pa irrituar lëkurën.

Pa vaj.
Pa aromë.

Përdorimi

Aplikojeni produktin në fytyrë & qafë 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht çdo 2 orë për mbrojtje maksimale.

Përbërësit

7% TITANIUM DIOXIDE AND 6% ZINC OXIDE PHA blend (GLUCONOLACTONE AND LACTOBIONIC ACID)
VITAMIN E
Medicinal ingredients / Ingrédients médicinaux (w/w) Titanium Dioxide 7%, Zinc Oxide 6% Purpose / Utilité: Sunscreen / Écran solaire Non-medicinal ingredients / Ingrédients non médicinaux Aqua/Water/Eau, Dimethicone, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrogenated Polydecene, Butyloctyl Salicylate, Gluconolactone, Styrene/Acrylates Copolymer, Alumina, Ammonium Hydroxide, Lactobionic Acid, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Phenethyl Benzoate, Nylon-12, DL-Alpha Tocopheryl Acetate, Epigallocatechin Gallate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Hydrogen Dimethicone, Isohexadecane, Sodium Citrate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Dipropylene Glycol, Propylene Carbonate, Sodium Bisulfite, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso