info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Sun Lotion SPF 50+

Çmimi:3,600.00 L 2,880.00 L -20%

Përkujdesje shumë e lartë, mbrojtëse nga dielli për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë, që nga dita e parë e lindjes.
Flakon-pompë.
200ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

,

Spf

Mosha

, , ,

Përshkrimi

Qumësht kremoz mbrojtës nga dielli për lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit, duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike.
Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit.
Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV, falë kompleksit bimor të patentuar Avocado Perseose®.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa alkool.

Përdorimi

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.
Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.