info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Sun Lotion Face SPF 50+

Çmimi:2,500.00 L 2,000.00 L -20%

Përkujdesje shumë e lartë, mbrojtëse nga dielli për fytyrën, për bebe dhe fëmijë, që nga dita e parë e lindjes.
40 ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

,

Spf

Mosha

, , ,

Specific For

Përshkrimi

Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.
E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar.
Forma e tij e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, djersës, fshirjeve me peshqir apo veshjeve.
Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA.
Me Avocado Perseose® në përbajtje, përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë.
Hipoalergjenik -formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa alkool.

Përdorimi

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.
Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.
Produkti nuk i njollos veshjet.

Përbërësit

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.