info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela cold cream face

Çmimi:1,100.00 L 880.00 L -20%

Krem ushqyes për lëkurë të thatë, për bebe dhe fëmijë, si përkujdesje e fytyrës, që nga dita e parë e lindjes. 40ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Mosha

, , ,

Përshkrimi

Formulim që ushqen menjëherë dhe për një kohë të gjatë lëkurat e thata, duke lënë një aromë unike mbi lëkurë.
Siguron një hidratim të shpejtë dhe të zgjatur në kohë:
– përqindja e hidratimit pas 1 ore – +56 %.
– përqindja e hidratimit pas 8 orësh – +23 %.
Redukton tharjen e lëkurës.
Siguri e garantuar që nga lindja.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Aplikohet kremi Mustela në mëngjes dhe mbrëmje, mbi fytyrën e bebes ose të fëmijës.

Përbërësit

AQUA /WATER/EAU, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL-2-DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN, HYDROGENATED COCONUT OIL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, STEARALKONIUM HECTORITE, MAGNESIUM SULFATE, NYLON-6, PARFUM (FRAGRANCE), GLUCONOLACTONE, LECITHIN, SODIUM BENZOATE, PROPYLENE CARBONATE, TOCOPHEROL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, CALCIUM GLUCONATE, CERAMIDE NP, PHYTOSPHINGOSINE, CITRIC ACID.