info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela 123 Vitamin Barrier Cream – 50 ml

Çmimi:850.00 L 680.00 L -20%

Mustela krem për përkujdesje të lëkurës së të ndenjurave të bebes

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Mosha

, , ,

Specific For

Masa

150 ml, 50 ml

Përshkrimi

Mustela 123 vitamin barrier krem është formuluar specifikisht, për të vepruar mbi burimin e faktorëve shkaktarë të irritimeve dhe skuqjes dhe garanton një efikasitet të trefishtë në sajë të përbërësve bimorë:
1- Parandalon irritimin në çdo ndërrim, në sajë të kompleksit të patentuar Avocado Perseose®.
2- Qetëson që nga aplikimi i parë (Alcacea Oxeoline).
3- Rigjeneron në vazhdimësi, në sajë të Oleodistilatit të vajit të lulediellit
dhe oksidit të zinkut që krijon një barrierë mbrojtëse.
Formuluar me 98% përbërës me origjinë natyrale, ky krem garanton tolerancë maksimale për përdorim që nga dita e parë e lindjes.
Hipoalergjik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Që nga dita e parë e lindjes, aplikoni një shtresë të trashë kremi, në të
ndenjurat e thata dhe të pastra të bebes sa herë që e ndërroni atë.

Përbërësit

Aqua (water), Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Ethyl Linoleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Magnesium Sulfate, Stearalkonium Hectorite, Levulinic Acid, Caprylyl Glycol, Capryloyl Glycine, Sodium Levulinate, Undecyl Dimethyl Oxazoline, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract