info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

LRP Anthelios SPF30 Shaka Fluid

Çmimi:2,900.00 L 2,030.00 L -30%

Fluid i lehtë i padukshëm, me mbrojtje të lartë ndaj diellit. (SPF 30) Formuluar për lëkurë të ndjeshme
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

,

Përshkrimi

Mbrojtje e re shumë e lartë nga rrezet e diellit për fytyrën.

Formulë ultra-rezistente e krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Një fluid me mbrojtje të lartë, me spektër të gjerë.

Ultra rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës.
Mbrojtje që zgjat deri në 80 minuta nën ujë dhe 2 orë në kushte hamami (72% rezistencë ndaj djersës).

Formulim jo i yndyrshëm me strukturë të përmirësuar, nuk lë gjurmë të bardha. Nuk djeg sytë.
Formulë minimaliste krijuar për lëkurë të ndjeshme. Testuar dhe ri-testuar për efikasitetin dhe butësinë e saj në lëkurë të ndjeshme.
Testuar për alergji.

Ofron mbrojtje shumë të lartë dhe spektër të gjerë SPF50+.
Mbrojtja optimale SPF 50+ e përforcuar ndaj rrezeve UVA realizohet falë sistemit të filtrimit të patentuar Mexoplex®.
Pasuruar me ujë termal, me veti antioksiduese e qetësuese, i cili është shumë efektiv kundër dëmtimit të lëkurës që mund të nxitet nga rrezet UVA-UVB.

Përdorimi

Aplikojeni produktin në fytyrë, qafë & dekolte 30 min përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë për mbrojtje maksimale.

Përbërësit

CODE F.I.L C225399/1ETIQUETTE CONDITIONNEMENT MIXTE AQUA/WATER NANO CREEE LE 30/03/2018MODIFIEE LE885026 LRP – RÉNOVATION FLUIDE SPF30 APINGREDIENTSAQUA / WATERALCOHOL DENAT.DIISOPROPYL SEBACATESILICAISOPROPYL MYRISTATEETHYLHEXYL SALICYLATEBIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINEETHYLHEXYL TRIAZONEGLYCERINC12-22 ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMERPROPANEDIOLBUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANEDROMETRIZOLE TRISILOXANEPERLITETOCOPHEROLCAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDEACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMERCAPRYLYL GLYCOLHYDROXYETHYLCELLULOSETEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACIDTRIETHANOLAMINETRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATEPARFUM / FRAGRANCE