info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

A-Derma Phys-Ac Perfect Fluide Anti- imperfections

Çmimi:2,800.00 L 2,240.00 L -20%

Fluid trajtues për aknet, njollat e tyre dhe pikat e zeza
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

40 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, , ,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Phys-Ac Perfect është një trajtim i plotë me veprim të trefishtë:

– përbërësit aktivë kundër imperfeksioneve eleminojnë aknet;
– agjentët e tij hidrokompensues sjellin rehati dhe rivendosin butësisht ekuilibrin e lëkurës;
– përbërësi aktiv i patentuar anti-shenja do të veprojë në të gjitha shenjat dhe njollat nga aknet, duke garantuar lëkurë të pastër dhe të lëmuar.
Zvogëlon sebumin e tepërt dhe kufizon proliferimin e baktereve. Për më tepër, zbeh dhe redukton skuqjen, eksfolion dhe pastron poret.

Doza e tij aktive për një raport optimal të efikasitetit / tolerancës gradualisht lëshon butësisht përbërësit aktivë.
Një strukturë ultra-fluide për aplikim dhe depërtim të shpejtë, ideal edhe si bazë make up-i.
Falë koktejlit të përbërësve aktivë, ky fluid eleminon shenjat e akneve, pikat e zeza dhe ato të kuqe. Fluidi hidraton dhe balancon sebumin në lëkurë. Një risi e vërtetë për këtë veprim të trefishtë, të formuluar në një strukturë ultra-fluide, për aplikim optimal dhe rehati maksimale.

Cicahyalumide→ përbërës aktiv ekskluziv i patentuar anti-shenja, zvogëlon shenjat e kuqe dhe kafe.

Rhealba Ekstrakt i farave të tërshërës → qetësues dhe vepron kundër poliferimit P.Acnes.

Zinkol → qetësues

Referenca AHA / BHA (acid salicilik, acid glikolik, acid laktik) në pH acid → keratolitik

Hidratues kompensues.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të pastruar papaprakisht në mëngjes ose në mbrëmje. Mund të përdoret si bazë make-upi.

Përbërësit

WATER, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE, GLYCOLIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, HYDROXYETHYL ACRYLATE / SODIUM, ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, LACTIC ACID, SODIUM CHLORIDE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, ALANYL GLUTAMINE, AVENA SATIVA (OAT) LEAF / STEM EXTRACT, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE, GLUTAMIC ACID, GLYCERYL STEARATE, MYRISTYL ALCOHOL, MYRISTYL GLUCOSIDE, PEG-100 STEARATE, POLYSORBATE 60, SALICYLIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SORBITAN ISOSTEARATE, XANTHAN GUM, ZINC GLUCONATE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping