info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Nuxe Huile Prodigieuse Neroli

Çmimi:4,200.00 L 3,360.00 L -20%

Vaj i thatë për flokët, fytyrën dhe trupin
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: NUXE134
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

, ,

Suitable For

, ,

Huile Prodigieuse® Néroli ka një formulë të re që përbëhet nga 100% përbërës me origjinë natyrale nga të cilët 42% janë përbërës natyralë organikë, BIO.
I certifikuar ORGANIK nga ECOCERT dhe mban etiketimin COSMEBIO/COSMOS (një nga etiketimet më të njohura në Francë dhe Evropë).

Formula e tij kombinon përfitimet e 2 vajrave të çmuar organikë, 100% natyralë:
Vaj i bërthamës së kumbullës dhe vaj i farave të susamit (të marra nga shtypja nën presion të ftohtë), të cilët veprojnë në kombinim me njëri-tjetrin për të ushqyer dhe zbukuruar lëkurën dhe flokët. Ai gjithashtu përmban një aromë të re 100% natyrale, qetësuese, si dhe vitaminë E antioksiduese natyrale për të mbrojtur si lëkurën ashtu dhe formulën (pa konservante për shkak të formulës anhidroze).

• Ofron një efekt mbrojtës kundër ndotjes duke kufizuar ngjitjen e grimcave ndotëse në lëkurë .
• Siguron efikasitet anti-oksidues, të vërtetuar me një test in vitro.
• Redukton ngjyrën e strijave me 68%.
• Mbron flokët nga agresionet e jashtme (97%).

Përdorni Huile Prodigieuse® Neroli gjatë gjithë vitit, dimër dhe verë, në fytyrë, trup dhe flokë.
Para se ta aplikoni, ngrohni vajin midis duarve tuaja, më pas aplikoni në zonat që dëshironi:

– Në fytyrë, përdoreni vetëm ose duke përzier disa pika në pëllëmbën e dorës me kremin tuaj NUXE. Përhapeni me lëvizje rrethore nga qendra në konturet e fytyrës.

Meshkujt do ta pëlqejnë gjithashtu në kujdesin e mjekrës, për ta bërë atë të butë dhe të mëndafshtë.

– Në trup aplikojeni me lëvizje rrethorederi në përthithje të plotë

– Në flokë, aplikojeni në gjatësi dhe majat aq shpesh sa të nevojitet. Për një efekt kujdesi intensiv, aplikojeni një ose dy herë në javë si maskë në të gjithë flokët. Lëreni për 10 minuta para se ta lani me shampo.

– Për t’i ofruar vetes një moment qetësie dhe relaksi absolut, hidhni disa pika vaj në ujin e vakët të banjës tuaj.

SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL *, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, DICAPRYLYL ETHER, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL *, PERFUM / FRAGRANCE, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL [N2219 / A].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.