info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Nuxe Refreshing Deodorant 24HR Reve de The

Çmimi:1,500.00 L 1,050.00 L -30%

Roll on për femrakundër djersitjes 24 h me ekstrakte të çajit jeshil
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: NUXE148
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

,

Masa

50 ml

Specific For

Suitable For

,

Ky deodorant roll-on është krijuar në bazë të një teknologjinë të zgjuar: një treshe përbërësish aktivë që përshtaten me nevojat e lëkurës për të parandaluar në mënyrë efektive aromat për 24 orë*. Struktura e tij e lëngshme me një aromë rigjallëruese të çajit jeshil përthithet shpejt pa asnjë përfundim ngjitës dhe lë një ndjesi freskuese në lëkurë, pa vija në veshje.

Deodoranti krijon një efekt ftohës në aplikim për 90%** të femrave.

Formula:

Ekstrakti i çajit jeshil: një përbërës i lashtë i përdorur për të zbutur dhe  mirëmbajtur lëkurën. Ky ekstrakt me origjinë natyrale është marrë duke përdorur një proces bioteknologjik 100% të Made in France miqësor ndaj mjedisit: qelizat e çajit botanik të pasuruara me molekula aktive shumohen nga një fragment i vogël bimor.
Për më tepër:
– “Teknologjia e zgjuar “e deodorantit: një treshe përbërësish aktivë që përshtaten me nevojat e lëkurës për të parandaluar djersitjen.
– Aroma e gamës së çajit jeshil: krijon një ndjesi rigjallëruese.

Formula vegane pa përbërës apo derivate me origjinë shtazore.

Aplikojeni këtë deodorant mbrojtës 24-orësh, në lëkurë të pastër dhe të thatë në mëngjes ose në çdo kohë
të ditës.

AQUA/WATER, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER, DECYL OLEATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SILICA, GLYCERYL CAPRATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, CAPRYLOYL GLYCINE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, SODIUM BENZOATE, BEHENYL ALCOHOL, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ALLANTOIN, CETEARYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, PHYTIC ACID, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PHENOXYETHANOL, TOCOPHEROL, CARBOMER, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL [N3402/A].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.