info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Filorga Oxygen-Peel Lotion

Çmimi:4,000.00 L 3,600.00 L -10%

Locion me veprim peeling për një lëkurë të re, me shkëlqim dhe pa rrudha
150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Ndotja, stresi, duhani etj janë faktorë që ndikojnë negativisht në cilësinë e lëkurës.
Lëkurës fillon t’i mungojë oksigjeni dhe të humbasë gjallërinë e saj.
Duke u bazuar në teknikat e mjekësisë estetike, Filorga ka krijuar locionin Oxygen-Peel, të përshtatshëm për çdo lloj lëkure.

Karakteristikat:
– Efekt i lehtë peeling – A 6-6 [6 acide – 6%] kanë një veprim të lehtë peeling. Eksfoljon lëkurën, zbut rudhat dhe ngushton poret.
– Efekt hidratues – realizohet në sajë të acidit hialuronik.
– I ofron lëkurës shkëlqim – pasi nxit oksigjenimin e lëkurës.

Aplikohet nëpërmjet një tamponi pambuku në darkë, në fytyrë për të kompletuar proçesin e heqjes së make-up-it.
Përdoret çdo ditë pas larjes së fytyrës.
Shmangni zonën rreth syve.
Mos e shpëlani.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

AQUA (WATER, EAU), GLUCONOLACTONE, ALCOHOL DENAT., PROPANEDIOL, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, METHYL DIISOPROPYL PROPIONAMIDE, GLYCOLIC ACID, DISODIUM EDTA, MANDELIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE), SALICYLIC ACID, TROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, PHYTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, GLUCOSE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POTASSIUM CHLORIDE, CALCIUM CHLORIDE, MAGNESIUM SULFATE, GLUTAMINE, SODIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, SODIUM ACETATE, LYSINE HCL, ARGININE HCL, ALANINE, HISTIDINE HCL, VALINE, LEUCINE, THREONINE, ISOLEUCINE, TRYPTOPHAN, PHENYLALANINE, TYROSINE, GLYCINE, POLYSORBATE 80, SERINE, CYSTINE, CYANOCOBALAMIN, GLUTATHIONE, ASPARAGINE, ASPARTIC ACID, ORNITHINE HCL, GLUTAMIC ACID, NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE, PROLINE, METHIONINE, TAURINE, HYDROXYPROLINE, GLUCOSAMINE HCL, COENZYME A, SODIUM GLUCURONATE, THIAMINE DIPHOSPHATE, RETINYL ACETATE, INOSITOL, NIACIN, NIACINAMIDE, PYRIDOXINE HCL, BIOTIN, CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN, SODIUM TOCOPHERYL PHOSPHATE, THIAMINE HCL, FOLIC ACID

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.