info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sensibio Defensive Crème Active Apaisante

Çmimi:3,450.00 L 2,242.50 L -35%

Hidratues intensiv për lëkurë intolerante, normale dhe mikse
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Trajtim i përditshëm hidratues dhe mbrojtës që rrit tolerancën e lëkurave të ndjeshme, normale dhe mikse.

Patenta TOLERIDINE, e përforcuar nga kompleksi natyral i patentuar DAF™ frenon prodhimin e molekulave pro-inflamatore dhe kështu ul mbindjeshmërinë e lëkurës. Acidi glicirhetinik qetëson menjëherë ndjesinë e tërheqjes në lëkurë.
Ushqen intensivisht duke rindërtuar barrierën e lëkurës.

Pa parfum, i formuluar me përbërës të zgjedhur posaçërisht për sigurinë që ofrojnë, Sensibio Light garanton tolerancë maksimale. Konsistenca e tij e lehtë e lë lëkurën të butë dhe të ushqyer.
Jo komedogjenik.
Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë, në fytyrë dhe qafë, të pastruar më parë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë.

AQUA/WATER/EAU
GLYCERIN
CETEARYL ISONONANOATE
ISOHEXADECANE
GLYCOL PALMITATE
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
TRICETEARETH-4 PHOSPHATE
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
MANNITOL
XYLITOL
GLYCYRRHETINIC ACID
RHAMNOSE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
GLYCOL STEARATE
PEG-2 STEARATE
PENTYLENE GLYCOL
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
CAPRYLYL GLYCOL
1,2-HEXANEDIOL
DISODIUM EDTA
XANTHAN GUM
SODIUM HYDROXIDE

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.