info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellwomen 50+

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitaminë specifike për femra mbi 50 vjeç
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Integrator i krijuar posaçërisht për të plotësuar nevojat nutricionale të femrave mbi 50 vjeç.
Përmban 26 elementë, ku përfshihen vitamina, minerale dhe ekstrakte bimësh të rëndësishme për zhvillimin e një sërë proçesesh në organizëm.
Kombinimi i vitaminës B6 me vitaminën B12, bakrin dhe hekurin ndihmon në çlirimin e energjisë dhe pakëson ndjesinë e lodhjes.
Zinku, seleni dhe vitamina D kanë një ndikim pozitiv në rritjen e imunitetit.
Wellwoman 50+ përmban gjithashtu dhe vitaminën C, që rrit përthithjen e hekurit dhe që së bashku me vitaminën E mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.
Ky suplement ushqimor është zgjidhja e duhur për femra mbi 50 vjeç që kanë një jetë aktive.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa laktozë.
Pa gluten.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Lutein Esters 2 mg –
Green Tea Extract 20 mg –
Co-enzyme Q10 2 mg –
L-Carnitine 10 mg –
Alpha Lipoic Acid (ALA) 20 mg –
Phosphatidylcholine 10 mg –
Citrus Bioflavonoid 10 mg –
Betacarotene 2 mg –
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 15 mg α-TE 125
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 30 mg NE 188
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 5 µg 200
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 60 mg 16
Iron 10 mg 71
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 120 µg 218
Chromium 75 µg 188
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin], Glycerin), Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Phosphatidylcholine (Lecithin, Soya), Ferrous Fumarate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Green Tea Extract, Alpha Lipoic Acid, Citrus Bioflavonoids, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), L-Carnitine Tartrate, Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Lutein Esters, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin, Vitamin B12 (Cyanocobalamin)