info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellteen Her Plus

Çmimi:1,999.76 L 1,799.78 L -10%

Suplement ushqimor për vajzat në periudhën e adoleshencës
56 tableta + kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

56 tableta + kapsula

Brand

Formulation

,

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim që plotëson nevojat nutricionale të vajzave nga 13-19 vjeç.
Përmban:
-biotinë, e nevojshme për pasjen e një lëkure normale;
-selen dhe zink, që ndihmojnë për mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve;
-vitaminën B6, që rregullon aktivitetin hormonal;
-hekur, i nevojshëm për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës;
-acid pantotenik, që përmirëson performancën mendore;
-vitaminën D3, e nevojshme për formimin e kockave, dhëmbëve, për të rritur mbrojtjen imunitare dhe ndihmon në absorbimin e kalçiumit;
-vitaminën C, B6 dhe B12 që duke ndikuar në proçese të ndryshme metabolike që shoqërohen me çlirim energjie, pakësojnë ndjesinë e lodhjes.
Krahas mineraleve dhe vitaminave formulimi përmban dhe kapsula vajore që kanë në përmbajtje omega-3.
Kjo siguron sasi të larta të DHA-së e nevojshme për zhvillimin e trurit dhe përmirësimin e shikimit.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa gluten.
Nuk testohet në kafshë.
I çertifikuar nga Friend of the Sea.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Produkti përmban hekur, i cili kur konsumohet në sasi të larta nga fëmijët është i rrezikshëm për jetën.

Përdorimi

Këshillohet të pihet një kapsul vajore dhe një tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg —
Cranberry Extract 100 mg —
Produced from 2.5 g cranberries
Co-enzyme Q10 2 mg —
Grapeseed Extract (95% Proanthocyanidins) 15 mg —
Natural Mixed Carotenoids 2 mg —
Silicon 30 mg —
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 8 mg a-TE 67
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 545
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 94 mg 25
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 55 µg 100
Chromium 50 µg 125
Iodine 150 µg 100
*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Silicon Dioxide, L-Carnitine Tartrate, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Grape Seed Extract, Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Cranberry Extract, Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Omega-3 Capsule Ingredients: Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Bovine Source], Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya).

Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya).