info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Vitamin A 10000 UI

Çmimi:880.00 L 792.00 L -10%

Suplement me vitaminë A në formën e kapsulave xhelatinore për të rritur
100 kapsula xhelatinore

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

100 kapsula xhelatinore

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina A është një vitaminë e tretshme në yndyrna, me veti antioksiduese.
Ka një rol të rëndësishëm në rritjen e imunitetit, në përmirësimin e shikimit dhe në funksionin e indit epitelial.

Pa sojë.
Pa gluten.
Pa misër.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
I përshtatur me dietën Kosher.
Pa maja.
Pa OMGJ.
I prodhuar sipas GMP-së.
I çertifikuar nga UL.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nuk përdoret nëse jeni shtatzënë, po tentoni për shtatzëni ose jeni duke ushqyer me gji.
Sipas udhëzimit të shtetit të Kalifornisë, konsumimi i këtij produkti ju ekspozon ndaj substancave kimike si retinoli, i njohur që shkakton probleme gjatë lindjes.

Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë, bashkë me ushqimin.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Supplement Facts
Serving Size: 1 Softgel
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value
Vitamin A
(from Retinyl Palmitate and Fish Liver Oil) 3,000 mcg 333%
Other Ingredients: Softgel Capsule [bovine gelatin (BSE-free), glycerin, water] and Organic Extra Virgin Olive Oil.
Contains fish (cod, saithe, haddock, pollock).