info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra-D3 1000 IU

Çmimi:1,499.52 L 1,349.57 L -10%

Vitaminë D 1000 UI (25 mcg)
96 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Vitamina D është një vitaminë e cila luan një rol të rëndësishëm:
-në formimin e kockave;
-në funksionimin normal të sistemit imunitar;
-në funksionimin normal të muskujve;
-në proçesin e ndarjes qelizore;
-në absorbimin e kalçiumit dhe fosforit.
Vitamina D formohet në organizëm gjatë ekspozimit në diell. Burim tjetër janë edhe disa ushqime si veza, gjalpi, peshku etj.
Rekomandohet për:
-njerëz në stade të caktuara të jetës (si psh popullata e madhe në moshë);
-njerëzit që ndjekin dieta të caktuara;
-personat që ekspozohen pak ose aspak në diell.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në ditë pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin D† (as D3 1000 IU) 25 µg 500

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Pregelatinised Starch, Vitamin D3 (Cholecalciferol), Polyvinylpolypyrrolidone, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-Caking Agents: Purified Talc, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Hydroxypropylcellulose, Polyvinylpyrrolidone.