info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Ultra Light Gel-Cream SPF 50+

Çmimi:2,940.00 L 1,470.00 L -50%

Xhel-krem me SPF 50+ për lëkurë të ndjeshme
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

,

Përshkrimi

Xhel-krem jovajor, që absorbohet lehtësisht dhe plotësisht nga lëkura.
Nuk le shenja të bardha në lëkurë.
Parandalon djegjet dhe irritimet që mund të vijnë nga ekspozimi për një kohë të gjatë në diell si dhe dukurinë e fotoplakjes.
Ushqen lëkurën dhe e bën më elastike.
Si pasojë e filtrave që përmban mund të lerë njolla në rroba.
I testuar klinikisht.
I testuar për nikel, mërkur, paladium, krom dhe kobalt.
Rezistent ndaj ujit.
Hipolaergjik.
Pa parabene, ngjyrues dhe derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Sistema Filtrante Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine Ingredients Aqua (Water) • Dibutyl Adipate • Octocrylene • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Alcohol denat. • Glycerin • Potassium Cetyl Phosphate • Diethylhexyl Carbonate • Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (nano) • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid • Butylene Glycol • Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer •Triethanolamine •Dimethicone •Polymethyl Methacrylate • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer • Decyl Glucoside • Squalane • Xanthan Gum •Ethylhexylglycerin •Sodium Hydroxide • Diglycerin • PEG-8 •Polysorbate 60 • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Buddleja davidii leaf Extract •Artemisia umbelliformis Extract • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Schizandra chinensis Fruit Extract • Tocopheryl Acetate •Bisabolol •Oryzanol • Tocopherol • Propylene Glycol •Sorbitan Isostearate • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid • Citric Acid• Phenoxyethanol • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate •Disodium EDTA •Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping