info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Fluid Baby Lotion

Çmimi:3,430.00 L 1,715.00 L -50%

Emulsion trupi me SPF 50+ për bebe
200ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

,

Spf

Specific For

,

Përshkrimi

I krijuar posaçërisht për lëkurën delikate të fëmijëve tuaj, ky emulsion aplikohet lehtësisht dhe absorbohet plotësisht nga lëkura.
Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB dhe parandalon djegiet apo irritimet që mund të vijnë si pasojë e ekspozimit për një kohë të gjatë në diell.
Në sajë të kompleksit Pro-DNA mbron lëkurën nga dukuria e fotoplakjes.
Ushqen dhe zbut lëkurën.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
I testuar nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, paladium dhe krom.
Rezistent ndaj ujit.
Hipoalergjik.
Pa parabenë.
Pa alkool dhe pa parfume.
Pa ngjyrues.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ne diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Diethylhexyl Carbonate ● Titanium Dioxide ● Octocrylene ● Dibutyl Adipate ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Cyclopentasiloxane ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Butylene Glycol ● Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid ● Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate ● Triethanolamine ● Cyclohexasiloxane ● Silica ● Sodium Chloride ● Euphorbia cerifera Cera [Euphorbia cerifera (Candelilla) Wax] ● Oryzanol ● Tocopheryl Acetate ● Dimethicone ● Bisabolol ● Ethylhexyl Methoxycinnamate ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Glycerin● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● PEG-8 ● Tocopherol ● Diglycerin ● Aloe barbadensis Leaf Juice ● Artemisia umbelliformis Extract ● Ascorbyl Palmitate ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Sodium Hydroxide ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Potassium Sorbate ● Sodium Benzoate ● Citric Acid ● Ascorbic Acid ● Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping