info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Baby Fluid Comfort SPF 50+

Çmimi:2,470.00 L 2,223.00 L -10%

Emulsion mbrojtës ndaj diellit me filtra fizikë për bebe me lëkurë atopike
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Emulsion me teksturë të lehtë, i krijuar posaçërisht për lëkurën atopike të foshnjeve nga 0 muajsh dhe fëmijëve.
Absorbohet plotësisht nga lëkura dhe ofron mbrojtje maksimale, si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Parandalon irritimet, skuqjet apo djegien që mund të vijë, si pasojë e ekspozimit për një kohë të gjatë ndaj rrezatimit diellor.
Përmban vetëm filtra fizikë.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Pa parabenë, pa ngjyrues dhe pa parfum.
Pa derivate të grurit.
Pa filtra kimikë.
Hipoalergjik.
Rezistent ndaj ujit.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Zinco ossido, Titanio Biossido Cyclopentasiloxane ● Aqua (Water) ● Zinc Oxide (Nano) ● C12-15 Alkyl Benzoate ● Titanium Dioxide (Nano) ● Dibutyl Adipate ● Diethylhexyl Carbonate● Cyclohexasiloxane● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Butyloctyl Salicylate ● Bis-Stearyl Dimethicone ● PEG-10 Dimethicone ● Polymethyl Methacrylate ● Silica ● Sodium Chloride ● Propanediol ● Disteardimonium Hectorite ● Glycerin ● Bisabolol ● Triethoxycaprylylsilane ● Dimethicone ● Artemisia umbelliformis Extract ● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Polyhydroxystearic Acid ● Glyceryl Stearate ● Caprylyl Glycol ● Caprylhydroxamic Acid ● Dimethiconol ● Disodium EDTA ● Oryzanol ● Schizandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Tocopheryl Acetate ● Ethylhexylglycerin ● Diglycerin ● PEG-8 ● Tocopherol ● Sodium Benzoate ● Ascorbyl Palmitate ● Potassium Sorbate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid.