info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rilastil Anti Blemish Kit

Çmimi:2,310.00 L

Krem ushqyes për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike 40 ml + xhek pastrues 50 ml DHURATË

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

,

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Masa

40 ml + 50 ml

Përshkrimi

Set promocional – Bli kremin përfito falas chelin larës.

Seti përmban:

 1. Acnestil Attiva cream 40 ml
 2. Acnestil cleansing gel 50 ml Falas

 

Acnestil Attiva cream

Formulim që pakëson dhe parandalon formimin e parregullsive në fytyrë.
Ka veti keratolitike, sebo-rregulluese, matifikuese dhe zbutëse.
Prania e substancave antimikrobike kontrollon dukurinë e rritjes së mikroorganizmave në lëkurë, duke parandaluar ndonjë infeksion të mundshëm.
Pantenoli, ceramidet dhe acidi hialuronik ushqejnë lëkurën dhe e zbutin atë.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, krom dhe paladium.
Pa parabene, parfum, derivate të grurit, pa vazelinë ose rrjedhës të saj, pa lanolinë ose rrjedhës të saj.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.

 

Acnestil Cleansing Gel

Formulim i përshtatshëm për një pastrim të thellë e të përditshëm të lëkurës.
Rregullon prodhimin e yndyrës, pakëson mundësinë për t’u formuar koloni bakteriale dhe ul inflamacionin.
Mund të përdoret dhe në lëkurë shumë të ndjeshme.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, paladium dhe krom.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa SLES, pa SLS, pa parabenë, pa ngjyrues dhe pa derivate të grurit.

Përdorimi

Acnestil Attiva cream Aplikohet në mëngjes dhe në darkë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Acnestil Cleansing Gel Aplikohet në lëkurë të thatë, masazhohet për dy tre minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Acnestil Attiva cream Aqua (Water) ● DibutylAdipate ● Dimethicone ● Glycerin ● Arachidyl Alcohol ● Behenyl Alcohol ● Niacinamide ● Panthenol ● Polymethyl Methacrylate ● Polyacrylate Crosspolymer-6 ● Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil ● Potassium Azeloyl Diglycinate ●Tapioca Starch ● Pseudoalteromonas Ferment Extract ● Arachidyl Glucoside ● Sodium Salicylate ● Tocopheryl Acetate ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Xanthan Gum ● Sodium Lauroyl Lactylate ● Sodium Hyaluronate ● Citric Acid ● Polymethylsilsesquioxane ● Ceramide NP ● Sodium DNA ● Ceramide AP ● Ceramide EOP ● Phytosphingosine ● Cholesterol ● Carbomer ● Tocopherol ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance).

Acnestil Cleansing Gel Aqua (Water) • Sodium Lauroyl Sarcosinate • Polysorbate 20 • Glycerin • Cocamidopropyl Betaine • PEG-120 Methyl Glucose Dioleate • Sodium Cocoamphoacetate • Lauryl Glucoside • Sodium Methyl Cocoyl Taurate • Xylitol • PEG-7 Glyceryl Cocoate • Propylene Glycol •Coco-Glucoside •Glyceryl Oleate • PPG-26-Buteth-26 • Citric Acid • Sodium PCA• Niacinamide• Panthenol•Sodium Salicylate • Tocopheryl Acetate • Dipotassium Glycyrrhizate • Potassium Azeloyl Diglycinate• Zinc PCA • Copper PCA • Sodium Hyaluronate • Oligopeptide-10 • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil • C12-13 Alkyl Lactate •Sodium Chloride • Tocopherol• Diethylhexyl Syringylidenemalonate • Caprylic/Capric Triglyceride• Hydrogenated Palm Glycerides Citrate• Lecithin• Ascorbyl Palmitate• Propanediol• Phenoxyethanol • Caprylyl Glycol • o-Cymen-5-ol • Chlorhexidine Digluconate• Sodium Benzoate• Disodium EDTA • Parfum (Fragrance)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping