info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Restore Ultra Moisturizing Face Cream

Çmimi:4,280.00 L

Krem hidratues me veti antioksiduese, i përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe sensitive.
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

40 g

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata Ultra Moisturizing Face Cream është një hidratues, i cili ndihmon në zbutjen dhe forcimin e barierës së lëkurës së thatë, të stresuar dhe të ndjeshme.
Si pjesë e regjimit PHA, kjo formulë ka rezultuar e efektshme në redukimin e ndjeshmërisë së lëkurës, skuqjes dhe në të njetën kohë zbut rrudhat e imëta, duke përmirësuar teksturën dhe tonin e lëkurës.

I formuluar me 10% PHA (Polihidroxi Acide), pastron butësisht fytyrën nga qelizat e vdekura, ndërkohë që Vitamina E ushqen lëkurën duke e lënë atë më të shëndetshme dhe të hidratuar.
Vaji i aguliçes së natës zbut dhe qetëson irritimet, duke lënë një ndjesi komforti.

Pa parfum.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni kremin çdo ditë në fytyrë, qafë & dekolte të pastruar paraprakisht.
I përshtatshëm për përdorim në mëngjes dhe/ose në darkë.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Gluconolactone, Butylene Glycol, Isocetyl Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Isododecane, Triethanolamine, Cyclopentasiloxane, Palmitic Acid, Stearic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Arginine, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Diisostearyl Malate, Cetyl Ricinoleate, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Cyclohexasiloxane, Myristic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Steareth-2, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso