info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Refine Gel Plus

Çmimi:5,020.00 L

Xhel eksfoliues me efekt anti-rrudhë për fytyrë të yndyrshme me tendencë akneike.
125 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

125 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Kjo formulë e fuqishme është ideale për personat që kanë përdorur acid glikolik dhe për ata që preferojnë një xhel të lehtë, jo-yndyror që përthithet shpejt dhe është i përshtatshme për lëkurë të yndyrshme dhe me tendencë akneike.
Acidi glikolik ndihmon në korrigjimin e shenjave të dukshme të moshës, pore të zmadhuara, teksturë jo e njëtrajtshme si dhe stimulon sintezën e kolagjenit për lëkurë më të fortë dhe më rinore.
Si një eksfoliues i fuqishëm, kjo formulë mund të përdoret gjithashtu për të ndihmuar në qetësimin e qimeve që rriten nën lëkurë, në fytyrë, qafë ose zona të tjera.

– Zbeh shenjat e dukshme të moshës.
– Minimizon madhësinë e poreve.
– Përmirëson teksturën e lëkurës.
– Exfoliues shumë i efektshëm.
– Stimulon sintezën e kolagjenit.
– Ideal për lëkurë jo të ndjeshme.
– Pa parfum.

Përdorimi

Aplikojeni në darkë pas pastrimit, në fytyrë dhe zona të tjera, një herë në ditë 2 javët e para dhe dy herë në ditë në vazhdimësi.

Kujdes: Ky produkt përmban alfa hidroksi acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli.

Përbërësit

Key ingredients
– 15% Glycolic Acid

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Glycolic Acid, Propylene Glycol, Ammonium Hydroxide, Polyquaternium-10, Tetrasodium EDTA.