info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Stretch marks prevention cream

Çmimi:7,600.00 L 6,080.00 L -20%

Krem parandalues i strijave, për nënat e ardhshme
150ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim specifik për nënat e ardhme dhe ato që presin të bëhen nëna përsëri. Ndihmon në parandalimin e formimit të strijave, falë kombinimit unik të përbërësve të tij veprues dhe përbërësve me origjinë natyrale:
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale, që ndihmon në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin duke e lënë lëkurën të butë.
– Galactoarabinan, përbërës i patentuar kundër strijave i nxjerrë nga pema e Larix decidua, rrit elasticitetin, e mban lëkurën të butë dhe e ndihmon atë të përballojë tërheqjet.
– Dylli i bletës dhe gjalpi Karite i siguron hidratim dhe ushqyerje duke e lënë lëkurën të butë.
Hipoalergjenik.
Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe bebes gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes
E përshtatshme me gjidhënien
Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol, pa bisfenole A dhe S.

Përdorimi

Duke filluar që nga muaji i parë i shtatzënisë dhe pas lindjes, masazhohet ky produkt në bark, ije, kofshë dhe gjinj, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Masazhojeni derisa të përthithet plotësisht.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, BUTYLENE GLYCOL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, LAURETH-23, GALACTOARABINAN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERYL STEARATE, 1,2-HEXANEDIOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CETYL PALMITATE, COCOGLYCERIDES, SCLEROTIUM GUM, ZINC GLUCONATE, PENTYLENE GLYCOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SOPHORA JAPONICA FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED AVOCADO PROTEIN, MALTODEXTRIN, CITRIC ACID, LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT, TOCOPHEROL.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping