info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Hydra Bebe Facial cream

Çmimi:1,100.00 L 880.00 L -20%

Mustela krem hidratues për fytyrën që nga dita e parë e lindjes
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Mosha

, , ,

Specific For

Përshkrimi

Krem në formë fluide, hidratues për fytyrën e bebes.
Formuluar me 86 % përbërës me origjinë natyrale:
Avocado Perseose® – përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
Vaj jojoba – hidraton.
Vitaminë E – mbron lëkurën nga agresionet, duke e mbajtur të butë dhe elastike.
Gjalpë Karite – zbut dhe mbron epidermën nga agresionet e jashtme.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Aplikohet kremi hidratues për fytyrën e bebes dhe të fëmijës, në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, PETROLATUM, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL PALMITATE, LAURETH-23, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARETH-20, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CARBOMER, DIMETHICONOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CETEARETH-12, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.