info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela body firming gel

Çmimi:3,800.00 L 3,040.00 L -20%

Mustela xhel për trupin, tonifikues dhe rimodelues për nënat e reja.
200ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Formulim i krijuar në mënyrë specifike për nënat e reja. Tonifikon dhe ngjesh lëkurën për të rimodeluar konturet e trupit pas lindjes, falë kombinimit unik të përbërësve aktivë dhe përbërësve me origjinë natyrale:
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale, që ndihmon në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin duke e lënë lëkurën të butë.
– Centella asiatica përmirëson dhe tonifikon lëkurën, për një efekt më të fortë ngjeshës dhe forcues.
– Sophora japonica ndihmon për të rimodeluar në mënyrë të dukshme konturet e trupit.
Hipoalergjenik.
Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes.
E përshtatshme me gjidhënien.
Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol, pa bisfenole A dhe S.

Përdorimi

Masazhohet çdo mëngjes dhe mbrëmje duke përdorur teknikën “palpitim dhe rrotullim”. Vazhdohet për të paktën 1 muaj në zonën e stomakut, ijeve dhe vitheve.
Ky xhel forcues ka një formë galenike të lehtë, ujore dhe mund të masazhohet lehtësisht, duke e lënë lëkurën me një ndjesi freskie dhe butësie.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, PEG-6, Butylene Glycol, Dextrin, 1,2-Hexanediol, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Dimethicone/Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, PPG-26-Buteth-26, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Hydroxide, Glucose, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sophora Japonica Fruit Extract, Hydrolyzed Avocado Protein, Maltodextrin, Centella Asiatica Extract, Sorbitol, Citric Acid, Caramel, Lupinus Albus Seed Extract, Pentylene Glycol, CI 16035 (Red 40), Tocopherol.