info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios Baby Lotion SPF 50+

Çmimi:2,400.00 L 2,040.00 L -15%

Locion mbrojtës
ndaj rrezatimit
diellor për
bebe me lëkurë të thatë me tendencë atopike
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Locion për bebe mbi 6 muaj, për ekspozim indirekt në diell. Për fytyrën dhe trupin. I formuluar specifikisht për lëkurë të ndjeshme atopike. Ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.
Përmban gjalpë shea që ushqen dhe zbut lëkurën.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Hipoalergjik.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell dhe riaplikohet sa herë që është e nevojshme.

Përbërësit

AQUA / WATER, GLYCERIN
C12-15 ALKYL BENZOATE,CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
ETHYLHEXYLSALICYLATE,BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE,ALCOHOL DENAT.,TITANIUM DIOXIDE,BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE DROMETRIZOLE TRISILOXANE
STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER
DIMETHICONE
ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH
PROPYLENE GLYCOL
SYNTHETIC WAX
DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
ALUMINUM HYDROXIDE
AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
GLYCERYL STEARATE
HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE
PALMITIC ACID
PEG-100 STEARATE
PEG-8 LAURATE
STEARIC ACID
TOCOPHEROL
TRIETHANOLAMINE