info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

DR.Grandel Hydro Active Hyaluron Refill Night

Çmimi:L5,900.00

Krem hidratues nate
50 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Formulim me një teksturë të lehtë, i krijuar posaçërisht për të mbështetur proçesin e rigjenerimit të lëkurës gjatë natës dhe hidratimin e saj.
Kompleksi alga-ujë deti rimineralizon lëkurën dhe e hidraton atë në mënyrë pothuajse të menjëhershme.
Acidi hialuronik i formuluar në një sistem “depo” çlirohet në mënyrë konstante gjatë gjithë natës, duke i ofruar lëkurës hidratim të vazhdueshëm.
Kremi nxit gjithashtu prodhimin e acidit hialuronik dhe fibrave të elastinës nga vetë lëkura.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret në darkë në fytyrë, qafë dhe në zonën e dekoltesë, të pastruara paraprakisht.
Kombinohet me një produkt për zonën rreth syve.

Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Isostearyl Isostearate, Octyldodecanol, Cyclohexasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Canola Oil, Oleyl Erucate, Hydrolyzed Yeast Extract, Steareth-21, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sucrose Palmitate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Orbignya Oleifera Seed Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Silica Dimethyl Silylate, Tocopherol, Polyglucuronic Acid, Maris Aqua (Sea Water), Butylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Chlorella Vulgaris Extract, Lecithin, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Parfum (Fragrance)