info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioscalin Oil Shampoo Antiforfora

Çmimi:1,720.00 L 1,376.00 L -20%

Shampo për flokë me zbokth
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim i krijuar posaçërisht për të luftuar zbokthin e thatë dhe të yndyrshëm.
Forcon strukturën e flokut dhe e bën më të shëndetshëm.
Veprimi i tij kundër zbokthit vjen në sajë të kombinimit të disa përbërësve si:
-climbazol dhe piroctone olamina, që veprojnë kundër majasë Malassezia, që është dhe shkaktari kryesor i zbokthit, duke ndaluar proliferimin e tij,
-acidi salicilik me veti eksfoliuese.
Skalpi pastrohet dhe parandalohet rikthimi i zbokthit.
Në sajë të teknologjisë Active-Care forcohet shtresa hidrolipidike e lëkurës dhe ushtrohet nje veprim zbutës, hidratues, mbrojtës dhe qetësues.
Pa parabene.
Pa SLES dhe pa SLS.

Përdorimi

Aplikohet shampoja në flokë të njomë, lihet për disa minuta që të veprojë dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Rekomandohet të përdoret 2 ose 3 herë në javë.

Përbërësit

Aqua,disodium laureth
sulfosuccinate,DI-PPG-2 myreth-10 adipate,disodium cocoamphodiacetate,ammonium lauryl sulfat,polysorbate 20,laureth-3,climbazole,piroctone olamine,salicylic acid,panthenol,azelaic acid/polyglyceryl-3 copolymer,ammonium glycyrrhizate,dpotassium glycyrrhizate,methylpropanediol,dimethicone PEG-7 isostearate,hydroxypropyltrimonium hydrolyzed corn starch,PEG-8 caprylic/capric glycrides,PEG-120 methyl glucose dioleate,PEG-90 glyceryl isostearate,phenoxyethanol,polyquaternium EDTA,octadecyl DI-t-butyl-4 hydroxyhydroccinnamate,parfum.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping