info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50 + Teinte Claire

Çmimi:3,144.00 L 2,829.60 L -10%

Përkujdesje hidratuese me faktor të lartë mbrojtës dhe pigment ngjyrues për lëkurë të ndjeshme

Spastroje
light
golden


Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40ml

Skin Type

,

Spf

Suitable For

Nuanca

golden, light

Specific For

Përshkrimi

Mbrojtje maksimale nga rrezatimi diellor për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante ndaj ekspozimit në diell.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, edhe për ato mikse në të yndyrshme.

Kombinimi ekskluziv i filtrave dermatologjikë UVA-UVB dhe të patentës CELLULAR BIOPROTECTION™ ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve të dëmshme.
Kjo patentë aktivizon mbrojtjen natyrale dhe parandalon plakjen e parakohshme.

Konsistencë e lehtë, me ngjyrë, e cila nuk e lë lëkurën të yndyrshme.
Mbulim mesatar.
Efekt mat afatgjatë.
Hipoalergjik.
Jo-komedogjenik.
Tolerancë e lartë.
Fotorezistent.
Me aromë të lëhtë dhe pa parabene.

Përdorimi

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU
DICAPRYLYL CARBONATE
OCTOCRYLENE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
CYCLOHEXASILOXANE
CYCLOPENTASILOXANE
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
METHYLPROPANEDIOL
HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
C20-22 ALCOHOLS
DECYL GLUCOSIDE
GLYCERYL STEARATE CITRATE
PENTYLENE GLYCOL
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE
C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
XANTHAN GUM
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM HYDROXIDE
CELLULOSE GUM
RHAMNOSE
PROPYLENE GLYCOL
CITRIC ACID
ECTOIN
TOCOPHEROL