info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene after-sun repair creamy gel x 200ml

Çmimi:L2,500.00

Xhel pas ekspozimit të tepërt në diell 200ml.
Xhel i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave të djegura nga ekspozimi i tepërt në diell.

Pershkrimi

Formulim i thjeshtë që ka një efekt qetësues dhe freskues në lëkurë. Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, absorbohet shpejt dhe kundërvepron ndaj tharjes së lëkurës.

Perdorimi

Aplikohet në trup dhe fytyrë pas ekspozimit në diell. Nuk ofron mbrojtje kundër rrezatimi diellor.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). PEG-4. ISODODECANE. GLYCERIN. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). SORBITAN STEARATE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLYL GLYCOL. CETEARYL ALCOHOL. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT). GLYCYRRHETINIC ACID. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. ISOHEXADECANE. PEG-32. PEG-400. POLYSORBATE 60. SODIUM CETEARYL SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. SUCROSE COCOATE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM.