info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Restoring Serum

Çmimi:6,250.00 L 5,000.00 L -20%

Serum rigjenerues dhe anti-rrudhë për të gjitha tipet e lëkurës
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Serumi rigjenerues Youth Lab u formulua bazuar në një sërë studimesh shkencore, të kryera për të kuptuar dhe njohur biologjinë e lëkurës.

Serumi ka për qëllim:
– të rigjenerojë lëkurën;
– të pakësojë rrudhat;
– të rregullojë problemet e lidhura me pigmentimin e lëkurës;
– t’i rikthejë lëkurës shkëlqimin e munguar.

Me përbërës aktivë në përmbajtje:
– aminoacidi Neodermyl dhe kompleksin Trace që ka veti të zbusë rrudhat;
– vitaminë C, e nevojshme për zbehjen e njollave të errëta në lëkurë dhe rikthimin e shkëlqimit;
– acid hialuronik dhe myqe, për një hidratim të thellë të lëkurës;
– Progelinë, një peptid imitues, me efekt lifting të menjëhershëm.

Rekomandohet të përdoret:
– në rastet kur duhet të stimulohet sinteza e kolagjenit tip I dhe III, si dhe elastinës;
– për të normalizuar problematikat që lidhen me pimentimin e lëkurës dhe shenjat;
– për të pakësuar rrudhat (në vetëm 15 ditë jep të njëjtin efekt që japin dhe injeksionet e kolagjenit).

Të dhënat e një studimi kanë treguar se 9 nga 10 femra që përdorën serumin, kishin përmirësim të cilësisë së lëkurës me 90% dhe pakësim të rrudhave me 76%.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikoni serumin në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe/ose në darkë.
Shmangni zonën rreth syve.
Serumi vjen me një paketim praktik, i cili shmang kontaminimin e serumit dhe oksidimin e tij si pasojë e kontaktit me ajrin dhe duart.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free. Aqua, Propanediol, Glycerin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cichorium Intybus Root Oligosaccharides, Diheptyl Succinate, Trehalose, Avena Sativa Kernel Oil, Isonony Gylon, Ison Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Ceratonia Siliqua Gum, Citric Acid, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Saccharomyces Magnesium Ferment, Saccharomyces Copper Ferment, Saccharomyces Silicon Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Sacchaodium, Sacchaodium Potassium , Copper Lysinate / Prolinate, Gluconolactone, Caesalpinia Spinosa Gum, Perfume, Dextran, Trifluoroacetyl Tripeptide-2.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.