info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Oxygen Cleansing Milk

Çmimi:1,940.00 L 1,552.00 L -20%

Qumësht pastrues për lëkurë normale në të thatë
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Qumësht pastrues i përshtatshëm për persona me lëkurë normale dhe të thatë, si dhe për persona me lëkurë të yndyrshme por te dehidratuar.
Krahas pastrimit qumështi ka veti të hidratojë lëkurën, të qetësojë irritimet e lëkurës dhe të rrisë oksigjenimin e indeve.
Largon plotësisht papastërtitë dhe sasinë e tepërt të yndyrës.

I përshtatshëm për t’u përdorur nga persona që kanë:
– lëkurë të thatë dhe të dehidratuar;
– lëkurë të stresuar;
– lëkurë të ndjeshme dhë të irrituar.

Qumështi sjell një sërë benefitesh për lëkurën në sajë të kombinimit të një sërë përbërësish ku përmendim:
– riboza, ka aftësinë të rrisë frymëmarrjen qelizore dhe të shtojë rezervat energjike;
– trimetil glicinë, një aminoacid i cili ka vetinë të rrisë hidratimin e qelizave;
– provitaminë B5, që ndihmon në proçesin e rigjenerimit qelizor;
– vajin kalendula me efekt qetësues;
– aloe vera me veti hidratuese dhe qetësuese;
– ekstraktet e kamomilit me veti qetësuese. Pakësojnë irritimet e lëkurës.

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet qumështi nëpërmjet një pambuku në zonën e fytyrës dhe syve.
Nuk ka nevojë të shpëlahet.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free Aqua, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Polyglyceryl-3 Stearate, Sodium Stearoyl Lactylate, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Panthenol, Isodecyl Salicylate, Glyceryl Caprylate, Betaine, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cycloexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Ribose, Calendula Officinalis Oil, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Phytate, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Glycerin, Chlorphenesin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, BHT, Parfum (Fragrance)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.