info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène DermAbsolu Serum Fondamental

Çmimi:6,600.00 L 5,280.00 L -20%

Serum korrigjues i shenjave të moshës për fytyrën dhe qafën
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: AV046
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

Kombinim unik i përbërësve aktivë për të luftuar dukshëm shenjat e moshës: humbja e elasticitetit, tonicitetit dhe ndjesisë së rehatisë në lëkurë.

Përbërësit kryesorë aktivë:
-Polifenole të vaniljes: mbrojtës të acidit hialuronik, forcojnë lëkurën dhe kanë efekt antioksidant.
-SytenolTM: ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga zvogëlimi i sasisë së kolagjenit, tonifikon dhe riformon konturet e fytyrës.
-Glycoleol: pararendës thelbësor i lipideve të lëkurës, ushqen intensivisht lëkurën, rikthen rehatinë e lëkurës falë veprimit të saj ushqyes të menjëhershëm dhe afatgjatë, duke nxitur sintezën natyrale të lipideve në lëkurë.
-Uji termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Kombinimi i përbërësve aktivë synon forcimin e barrierës së lëkurës dhe hidratimin në thellësi.
Teksturë lehtësisht e përthithshme dhe jo ngjitëse. Prania e pigmenteve ndricuese në serum, i jep shkëlqim natyral lëkurës.

Mjafton një sprucim I vetëm për të dhënë ekzaktësisht dozën e duhur të produktit.
Aplikojeni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. METHYL GLUCETH-20. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE. DIMETHICONE. BAKUCHIOL. GLYCERYL LINOLEATE. SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL). 1,2-HEXANEDIOL. CAPRYLYL GLYCOL. CETYL ALCOHOL. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL LINOLENATE. GLYCERYL OLEATE. GLYCERYL PALMITATE. GLYCERYL STEARATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). HYDROGENATED POLYISOBUTENE. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. LACTIC ACID. MICA. PALMITIC ACID. PEG-7 TRIMETHYLOLPROPANE COCONUT ETHER. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM STEAROYL GLUTAMATE. SORBITAN ISOSTEARATE. STEARIC ACID. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TROPOLONE. VANILLA TAHITENSIS FRUIT EXTRACT. WATER (AQUA).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.