info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Avène DermAbsolu Yeux Soin Regard Jeunesse

Çmimi:5,200.00 L 4,160.00 L -20%

Përkujdesje hidratuese për zonën e syve me efekt dekongjestionues dhe rivitalizues.
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: AV034

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Teksturë super ushqyese me një aplikator masazhues metalik, i cili ka efekt freskues për zonën e konturit të syve.

Përbërësit kryesorë aktivë:
-Polifenolet e vaniljes: mbrojtës të acidit hialuronik, forcojnë lëkurën dhe kanë efekt antioksidant.
-SytenolTM: ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga zvogëlimi i sasisë së kolagjenit, tonifikon dhe riformon konturet e fytyrës.
-Glycoleol: pararendës thelbësor i lipideve të lëkurës, ushqen intensivisht lëkurën, rikthen rehatinë e lëkurës falë veprimit të saj ushqyes të menjëhershëm dhe afatgjatë, duke nxitur sintezën natyrale të lipideve në lëkurë.
-Falë vetive të tij dekongjestionuese, dextran sulfate stimulon mikroqarkullimin e gjakut dhe zvogëlon qeskat dhe rrathët e errët në konturin e syve.
-Uji termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në zonën e konturit të syve, duke e masazhuar me kujdes me anë të aplikatorit.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISOHEXADECANE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. GLYCERIN. DIMETHICONE. METHYL GLUCETH-20. PROPYLENE GLYCOL ALGINATE. BAKUCHIOL. SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL). 1,2-HEXANEDIOL. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DISODIUM EDTA. GLYCERYL LINOLEATE. GLYCERYL LINOLENATE. GLYCERYL OLEATE. GLYCERYL PALMITATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL). HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM DEXTRAN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. VANILLA TAHITENSIS FRUIT EXTRACT. WATER (AQUA).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.