info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth-Lab Retinol Reboot Night Cream

Çmimi:7,040.00 L 5,632.00 L -20%

Krem nate me retinol me veprim anti-moshë për çdo lëkurë
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Kremi i natës Retinol Reboot është një krem ​​nate i përmirësuar, me vitaminë A të gjeneratës së re, që ristrukturon dhe pakëson shenjat e moshës. Një formulë aktive, me veprim të shpejtë që përmban të njëjtën teknologji retinoidi si serumi Retinol Reboot dhe përbërës aktivë që inkurajojnë rigjenerimin dhe ekuilibrin e lëkurës. Redukton dukshëm linjat dhe rrudhat e thella, duke rritur qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe elasticitetin e lëkurës. Në të njëjtën kohë, balancon nivelet e lagështisë, për të siguruar lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese.

YOUTH LAB ka krijuar linjën “Retinol Reboot”, një linjë produktesh inovative, shumë efikase, me vitaminë A të gjeneratës së re, që rikarikon funksionet qelizore, të cilat reduktohen me kalimin e kohës dhe “i kujton” qelizave të sillen, si të ishin të reja dhe të shëndetshme.

Ky produkt ka një ambalazh premium, hermetik! Duke zgjedhur një ambalazh hermetik shmanget kontaminimi, dehidrimi dhe gjithashtu oksidimi i kremit nga ekspozimi ndaj ajrit dhe kontakti me duart.

Përbërësit aktivë

Kompleksi Retinal O5, në formë retinaldehidi, që është forma më e fuqishme e vitaminës A, pas acidit retinoik, por që nuk shkakton irritime dhe tharje të lëkurës. Në mënyrë natyrale ai shndërrohet në acid retinoik, duke vepruar në zemrën e qelizave, për të përshpejtuar metabolizmin e tyre dhe rinovimin e shpejtë të tyre.

Ester i Acidit Retinoik HPR i patentuar, që vepron në zemër të qelizave, pa shkaktuar irritime – ashtu si acidi retinoik. Lloji i gjeneratës së re të vitaminës A synon rinovimin e shpejtë qelizor, pasi nuk ndërhyn ndërmjet fazave në molekulën fillestare, siç është rasti me retinolin.

Meadowfoam Delta Lactone hidraton, teksa qetëson irritueshmërinë e përbërësve agresivë

Ekstrakt Swertia Chirata, përshpejton rinovimin e qelizave dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Niacinamide, forcojnë epidermën dhe e hidratojnë këtë të fundit,ndërkohë që reduktojnë poret, tonin e zbehtë dhe jo të njëtrajtshëm të lëkurës.

Acidi poliglikuronik, oligosakarid që rrit qëndrueshmërinë e lëkurës dhe ruan formën ovale të saj

– Testuar dermatologjikisht.
– Jo komedogjenik.
– Pa parabene dhe gluten.

Përdorimi

Aplikoni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të thatë paraprakisht, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për rezultate më të plota rekomandohet të përdoret i kombinuar me Serumin Brightening Vit-C dhe City Guard Anti-Pollution.

Përbërësit

Aqua, Glycerin, Ethyl Oleate, HDI / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylyl Methicone, Panthenol, Niacinamide, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Microcrystalline Cellulose, Polyglyceryl-3 Stearate, Cellulose Gum, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Silica, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping