info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth Lab Retinol Reboot Serum

Çmimi:6,460.00 L 5,168.00 L -20%

Serum i fuqishëm me retinol i cili ka veprim anti-moshë, anti-rrudhë dhe anti njollë

30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Serumi Retinol Reboot rrit prodhimin e kolagjenit duke luftuar rrudhëzat e imëta dhe ato më të thella, redukton bakteret që shkaktojnë shpërthime aknesh dhe balancon nivelet e ujit në lëkurë, për një lëkurë të njëtrajtshme, me shkëlqim dhe pa shenja.

YOUTH LAB ka krijuar linjën “Retinol Reboot”, një linjë produktesh inovative, shumë efikase, me vitaminë A të gjeneratës së re, që rikarikon funksionet qelizore, të cilat reduktohen me kalimin e kohës dhe “i kujton” qelizave të sillen, si të ishin të reja dhe të shëndetshme.

Ky produkt përshpejton shkallën e metabolizmit qelizor, për rinovimin e shpejtë të qelizave dhe rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke ofruar veprim antibakterial. Gradualisht, falë veprimit të tij , rrudhëzat e imëta dhe rrudhat e thella sheshohen, lëkura rifiton pamjen e saj të shndritshme, të shëndetshme, pa irritime apo thatësi.

Përbërësit aktivë

Kompleksi Retinal O5, në formë retinaldehidi, që është forma më e fuqishme e vitaminës A, pas acidit retinoik, por që nuk shkakton irritime dhe tharje të lëkurës. Në mënyrë natyrale ai shndërrohet në acid retinoik, duke vepruar në zemrën e qelizave, për të përshpejtuar metabolizmin e tyre dhe rinovimin e shpejtë të tyre.
Ester i Acidit Retinoik HPR i patentuar, që vepron në zemër të qelizave, pa shkaktuar irritime – ashtu si acidi retinoik. Lloji i gjeneratës së re të vitaminës A synon rinovimin e shpejtë qelizor, pasi nuk ndërhyn ndërmjet fazave në molekulën fillestare, siç është rasti me retinolin.
Tripeptide bio-mimetike të Matricine, tripeptide të gjeneratës së re, që synojnë të “mbushin” rrudhat nasolabiale, të cilat konsiderohen më sfidueset, si dhe rrudhat e thella horizontale në ballë.
Ekstrakt i algave të leshtekut, polisakaride që forcojnë dhe “mbushin” menjëherë rrudhat.
Acidi hialuronik, që hidraton, duke rritur densitetin e lëkurës dhe duke minimizuar shenjat e dehidrimit.

– Testuar dermatologjikisht.
– Jo komedogjenik.
– Pa parabene dhe gluten.

Përdorimi

Tundeni mirë para përdorimit.

Aplikojeni natën pas pastrimit, 4 pika në fytyrë dhe qafë dhe më pas aplikoni një krem hidratues, ose (për rezultate më të mira) Retinol Reboot Night Cream.

Fillimisht aplikojeni 3 herë në javë për dy javë. Rriteni gradualisht frekuencën derisa ta përdorni çdo natë.

Në rast acarimi, zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose – para përdorimit – aplikoni një produkt të butë hidratues, të pasuruar me përbërës anti-inflamator ose qetësues. Nëse simptomat vazhdojnë, bëni një pushim të shkurtër derisa lëkura të kthehet në normalitet dhe kufizoni përdorimin e retinolit gjatë darkës, nga një deri në tre herë në javë.

Përbërësit

Butylene Glycol, Propanediol, Pentylene Glycol, Aqua, Glycerin, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Retinal, Hydroxypinacolone Retinoate, Palmitoyl Tripeptide-38, N-Prolyl Palmitoyl Tripeptide-56 Acetate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Hyaluronic Acid, Meadowfoam Delta-Lactone, Swertia Chirata Extract, Xanthophylls, Tocopherol, Panthenol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Lecithin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping