info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellteen Him

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement specifik për djem gjatë periudhës së adoleshencës
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Adoleshentët e sotëm kanë një jetë tepër të ngarkuar.
Shkolla, aktiviteti fizik, zgjimi herët, fjetja vonë janë të gjithë faktorë që shtojnë lodhjen.

Wellteen është një suplement ushqimor, i përbërë nga 24 elementë të cilët ndikojnë pozitivisht në jetën e djemve të moshës 13-19 vjeç.
Vitaminat B6, B12 dhe C marrin pjesë në proçese metabolike që shoqerohen me çlirim energjie duke pakësuar dukshëm lodhjen.
Biotina është e rëndësishme për një lëkurë normale, kurse kombinimi i vitaminës D me zinkun ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Hekuri dhe jodi janë të rëndësishëm për funksionet konjitive.

Pa maja.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse fëmija juaj ka një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur i cili kur merret në sasi më të larta se norma mund të jetë tepër i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), L-Carnitine Tartrate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin], Glycerin), Zinc Sulphate, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Tomato Extract, Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Vitamin A (as Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, VitaminB12 (as Cyanocobalamin).