info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Osteocare Liquid

Çmimi:1,250.00 L 1,125.00 L -10%

Suplement për kockat në formë solucioni oral
200ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

200 ml

Brand

Formulation

Suitable For

,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, i përshtatshëm për personat që nuk i pijnë dot tabletat dhe kapsulat.
Ka shije portokalli, çka e bën të pëlqyeshëm dhe nga fëmijët.
Rekomandohet:
-për femra dhe meshkuj mbi 50 vjeç;
-gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji;
-gjatë dhe pas periudhës së menopauzës;
-për formimin e dhëmbëve dhe kockave tek fëmijët.
Vitamina D gjendet në formën e saj aktive D3 (cholecalciferol), që normalisht prodhohet gjatë ekspozimit në diell. Ajo është e nevojshme për përthithjen normale të kalçiumit.
Përmban gjithashtu kalçium, zink dhe magnez të nevojshëm për mineralizimin e kockave.
Magnezi ndihmon dhe në funksionin normal të muskujve.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificiale.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të përdoret në fëmijë nën 3 vjeç.

Përdorimi

Të rriturit: 2 lugë çaji 2 herë në ditë.
Gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji: 2 lugë çaji 2 herë në ditë.
Fëmijët (3-12 vjeç): 2 lugë çaji në ditë.
Ideale është marrja bashkë me ushqimin.
Pas hapjes ruhet 2˚C-8˚C deri në 8 javë.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2x5ml % EC NRV†
Vitamin D (as D3 150 IU) 3.8 µg 76
Calcium 300 mg 38
Magnesium 150 mg 40
Zinc 6 mg 60
†NRV = Nutrient Reference Value,µg = microgram,
mg = milligram, IU = International Units.

Purified Water, Raw Cane Sugar, Sweetener: Sorbitol, Calcium Carbonate (as Calcium Salt), Magnesium Hydroxide, Thickeners: Veegum & Crosslinked Cellulose Gum, Zinc Gluconate, Natural Flavourings: Mint Oil & Orange Oil, Preservative: Potassium Sorbate, Emulsifier: Polysorbate 80, Stabiliser: Riboflavin Phosphate, Vitamin D (Cholecalciferol).